O bursie

[et_pb_section admin_label=”section”]
[et_pb_row admin_label=”row”]
[et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]Bursa młodzieży męskiej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych została powołana do istnienia 15 sierpnia 1991 r., przez Prowincjała Jezuitów w Krakowie i jest katolicką placówką opiekuńczo-wychowawczą uczącej się poza domem rodzinnym młodzieży w gimnazjach i szkołach średnich w Nowym Sączu. Praca dydaktyczno-wychowawcza realizowana jest w tej placówce przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Opiekę nad Bursą sprawują księża jezuici.

Celem istnienia Bursy jest towarzyszenie młodym ludziom na etapie ich formacji edukacyjnej, poprzez troskę o rozwój intelektualny, ludzki i duchowy wychowanków, poprzez spotkania  indywidualne i grupowe, pomoc w nauce i stały kontakt z rodzicami, wychowawcami i pedagogami szkolnymi. Współpracujemy także z organizacjami wspomagającymi proces wychowawczy.

Po przebudowie budynek ma do dyspozycji: 28 pokoi 2-osobowych, 4 pokoje 3-osobowe, pokój dla osoby niepełnosprawnej, pokój gościnny, pokój dla chorych, salę komputerową, pokój cichej nauki, bibliotekę z pomocami naukowymi, salę rekreacyjną, siłownię, stół ping-pongowy, aneks kuchenny dla bursantów, salę multimedialną z TV. Wszystkie pokoje mieszkalne mają dostęp do internetu oraz kącik z umywalką.
Na każdym poziomie jest węzeł higieniczno-sanitarny. Bursa posiada własną kuchnię
i jadalnię, gdzie są serwowane dla bursantów trzy posiłki dziennie.

W trosce o rozwój kulturalny i duchowy są organizowane, zgodnie z tradycją placówki: wspólna modlitwa i comiesięczna Msza św., konferencje o tematyce religijnej, spektakle teatralne, seanse filmowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, spotkania tematyczne dotyczące różnych problemów, konkursy z nagrodami.

Nasza placówka jest na pewno idealnym miejscem dla tych, co chcą się przede wszystkim uczyć, mając do dyspozycji dobrze  przygotowaną kadrę wychowawców i  opiekę jezuitów.

 

 [/et_pb_text][/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]